Jakou zvolit výstroj do nepohody

Jízda na motorce, to není jen ujíždění prosluněnou krajinou, nad níž se modrá nebe bez jediného mráčku. S příchodem podzimu je dobré se poohlédnout po výstroji, která vás ochrání před nepřízní počasí a vy si tak budete moci vychutnat jízdu na vašem stroji za každého ročního období. Ovšem vyjíždět, když se venku válí sněhové závěje, to asi není nejlepší nápad. Ale pokud teplota neklesne pod bod mrazu, pravý nadšenec si najde způsob, jak si dobře zajezdit. Takže si pojďme ve stručnosti říct, jaké motooblečení a výstroj si vzít na sebe, když venku panuje zima.

Plexi u moto helmy

I v létě se jistě snadno přihodí, že se vám zamlží plexisklo motocyklové helmy. Vzhledem k tomu, že v zimě k tomuto jevu dochází mnohem snáze, měli byste mít pro případ chladného počasí připravenou speciální moto helmu. V dnešní době moderních technologií a materiálů jsou totiž k dispozici takové moto helmy, které disponují plexisklem, jež je odolné proti zamlžování. Vedle funkčního povrchu plexiskla protimlživé motocyklové přilbydisponují i systémem, který usměrňuje proudění vzduchu tak, aby se opravdu minimalizoval výskyt tohoto nepříjemného jevu. Navíc kvalitní moto helma určená do chladného prostředí, bývá osazována dvojitým plexisklem, což je to úplně nejlepší řešení výše uvedeného problému. Jestliže si z nějakého důvodu tento druh motocyklové helmy nechcete zakoupit, jsou pro vás k dispozici speciální fólie a sprejové nástřiky, které vám rovněž mohou pomoci v boji s mlžením. Náhradní plexi zakoupíte zde.

Motooblečení

Vedle přilby není radno podcenit ani výběr kvalitního motooblečení. Dříve velice oblíbená kožená motocyklová bunda začíná pomalu ustupovat textilním oděvům z moderních umělých materiálů, které ty klasické předčí téměř ve všech ohledech. Zmínit můžeme lepší tepelné vlastnosti, pevnost a ochranu těla. Stejně tak bývají zcela nepromokavé, což při nepříznivých klimatických podmínkách jistě oceníte. Integrované protektory kloubů pak již jsou téměř samozřejmostí.

Zde si můžete prohlédnout nabídku kvalitního oblečení na motorku

Závěrem už stačí vybrat kvalitní motoboty, neboť musí vydržet velký nápor bičování deště a musí vaše dolní končetiny perfektně chránit před mrazem, stejně jako teplémotorukavice, které by však neměly zapomínat i na dobrou ochranu kloubů.