Proč je důležité pořídit si interkom

K motorkářskému oblečení, helmám a dalšímu vybavení neodmyslitelně patří interkomy. K čemu se interkomy využívají? Proč je dobré si některý interkom pořídit? A z jakých modelů dnes můžete vybírat?

Interkom se standardně využívá na komunikaci se spolujezdcem a s dalšími motocykly. Hodí se též pro telefonování či poslech hudby. Interkom je opravdu praktický pomocník na cestě po městě i volnou krajinou.

Bohatá nabídka interkomů

Interkomy, které se dnes vyrábí, mohou být drátové či bezdrátové. Nejnovější modely nejčastěji využívají technologie bluetooth a hi-fi. Starší modely jsou propojeny tradičně drátově. Oba typy mají své přednosti, pro které se vyplatí do nich investovat.

Interkom se hodí pro většinu přileb, které se dnes nabízejí na trhu. Je jedno, zda vlastníte integrální, otevřenou či výklopnou helmu. Interkom jistě budete moci použít i vy. Všechny modely interkomů jsou spolehlivé, kvalitně zpracované a nabízejí mnoho potřebných i zajímavých funkcí. Pro komunikaci se svým spolujezdcem oceníte tradiční interkom 2 přilby. Budete-li se potřebovat spojit s více motocykly, můžete využít dražší hi-fi či bluetooth interkom s dosahem až 1 km.

Revoluční interkom pro komunikaci s více jezdci

Mezi nejprodávanější interkomy po několik let patřil interkom 6rmi bluetooth. Tento model se dnes již bohužel nevyrábí. Byl nahrazen novým interkomem - modelem interkom G6BT bluetooth, který funguje na technologiích bluetooth a hi-fi. Díky nim je signál podáván v maximální kvalitě. Velkou předností je i aerodynamický tvar, který eliminuje víření vzduchu a chrání před vlhkem a deštěm. Stejně jako předchozí model interkom 6rmi bluetooth je interkom G6BT bluetooth určen pro komunikaci až mezi šesti motocyklisty. Samozřejmostí je nastavení hlasitosti dle hluku v okolí a flexibilní mikrofon.

Interkom 2 přilby pro komunikaci s druhým motocyklem

Velké oblibě se těší interkom 2 přilby, který umožní komunikaci se spolujezdcem nebo s druhým motocyklem. Tento interkom může být drátový i bezdrátový. Velkou výhodou drátového modelu interkom 2 přilby je výrazně nižší cena oproti interkomům využívajícím bluetooth technologii (např. interkom 6rmi bluetooth). Drátový interkom 2 přilby je vhodný pro všechny standardní modely helem.

Interkomy pro komunikaci, navigaci i poslech hudby

Interkom je zařízení určené ke komunikaci, k navigaci, poslechu hudby nebo příjmu telefonních hovorů. Instaluje se do helmy a umožňuje spojení až se šesti dalšími lidmi ve skupině, v okruhu až 1000 metrů. Představuje užitečného pomocníka nejen při jízdě na motorce či na čtyřkolce, ale také při cyklistice nebo lyžování. Možnosti využití interkomu jsou v dnešních podmínkách opravdu velmi rozmanité.

Interkom na lyže: pro pokročilé i začátečníky

Interkom na lyže je ryze sezónní záležitostí, kterou uplatníte především v zimních měsících. Podmínky pro lyžování jsou obvykle příznivé v období od listopadu do dubna. Lyžovat můžete na českých horách i v zahraničí. Interkom vám usnadní a zpříjemní nejen lyžování na sjezdovkách, ale také pohyb na běžkách nebo jízdu na snowboardu. Báječně se hodí pro lyžaře začátečníky, pro lyžování s dětmi a samozřejmě i pro výuku žáků lyžařských škol. Profesionální interkom na lyže ulehčí komunikaci a také zvýší bezpečnost. Hodí se do všech typů lyžařských přileb.

Interkom na kolo: buďte v kontaktu s dalšími cyklisty

V létě naopak interkom můžete využít při jízdě na kole, a to ať už na silnici nebo v terénu. Se svou partou můžete pohodlně komunikovat i při jízdě několik metrů od sebe. Můžete se informovat o překážkách na trase, o tom kde odbočit nebo kde si dát pauzu. Jízdu na kole si díky interkomu můžete navíc zpříjemnit poslechem své oblíbené hudby. Bezdrátový interkom na kolo se opět instaluje do helmy, ve které nebrání plynulé jízdě ani nevyvolává pocit nepohodlí.

Oblíbené typy interkomů

Mezi nejznámější interkomy patří interkom G6BT a interkom R4 Easy Talkie. Jedná se o univerzální interkomy, jejichž použití můžete libovolně kombinovat dle svých aktuálních potřeb. Na lyžích ještě využijete bezdrátový bluetooth interkom CARDO Scala Rider.

Všechny tyto modely můžete zakoupit v internetovém obchodě www.interkomdohelmy.cz.