Základní druhy motohelem

Integrální moto helma

Integrální moto helma je vhodná pro všechny jezdce, kteří si chtějí užívat komfortu a klidu i při vysokých rychlostech. Tato moto helma je vhodná především na cestovní a silniční motocykly, primárně je ovšem určena na závodní okruh. Disponuje obvykle vysoce komfortním polstrováním, takže moto helma je pohodlná i po řadě hodin jízdy. Kryje celou hlavu, včetně brady a očí. Moto helmy tohoto typu mají ovšem nevýhodu, kterou je méně snadné nasazování na hlavu. Není snadné najít si model, který vám přesně sedne.

Otevřená moto helma

Na rozdíl od integrální moto helmy, otevřená moto helma otevřená moto helma nedisponuje ochranou brady. Jen stěží si asi dokážete představit jezdce na rychlé silniční motorce s otevřenou helmou. Tento druh přileb je určen pro jiný druh koncových zákazníků, kteří obvykle nejezdí tak vysokými rychlostmi. Do této kategorie přileb se řadí i kultovní tříčtvrtečnímoto helma bez ochrany očí, kterou můžete často spatřit na fanoušcích motorek Harley. Stejně tak sem spadá i řada přileb určená pro silniční skútry.

Výklopná moto helma

Výklopná integrální moto helma má vůči klasické „integrálce“ jednu nespornou přednost, kterou je lehkost nasazování přilby. Jednoduše vyklopíte přední část helmy, nasadíte si ji na hlavu a opět uzavřete. Tento druh je velice vhodný pro jezdce, kteří nosí brýle. Nasazování integrální moto helmy je oproti manipulaci s tímto typem většinou komplikovanější a neobejde se bez nepříjemností.

Krosová moto helma

Krosová moto helma je lehčí, než moto helma určená pro běžný silniční provoz. Zároveň však disponuje vysokou ochranou hlavy, především se můžete spolehnout na ochranu brady. A to je v tomto druhu sportu velice důležité, proto je správná moto helma základním kamenem výstroje každého jezdce.

 

Jakou roli hraje plexisklo u motocyklové helmy se dozvíte v článku: Jakou zvolit výstroj do nepohody.

Všem, kteří se právě rozmýšlí, která moto helma je pro ně ta pravá, si dovolujeme poradit, aby nebrali nejlevnější výrobky.Moto helma rozhodně nepatří mezi výrobky, na kterých by se vyplatilo šetřit. Hovoříme tu přeci o vaší bezpečnosti a o komfortu, stejně jako o době, po kterou vám helma na motorku vydrží sloužit.